Pigiausi butai Vilniuje: kur ir už kiek nusipirksite naujus namus?

Agnė 17/07/2019

Nesuklysime sakydami, kad dauguma žmonių trokšta gyventi savuose namuose. Vis tik, nuosavas nekilnojamas turtas – didelių finansų ir atsakingo pasirinkimo reikalaujantis prikinys. Ir nors naujos statybos būstų pasiūla Vilniuje gausi, jų kainos diapozonas ypač planus – nuo 850 iki 4600 eurų už vieną kv. m. Tad kokie yra tie pigiausi butai ir kotedžai Vilniuje? Pateikiame po 5 naujos statybos butų ir kotedžų/namų projektus, kuriuose – savus namus galite įsigyti už mažiausią kainą.

Butai

1. „Leičių kiemas“ – 1050 eurų už kv. m

Pigiausias šiuo metu sostinės rinkoje siūlomas projektas, kurio daugiabučiai pastatyti adresais Leičių g. 9 ir 11, Pašilaičiuose. Projekto vystymo pabaigoje bus pastatyti iš viso  7 daugiabučiai.

Iš šiuo metu projekte likusių būstų mažiausią 28,63 kv. m butą įsigysite už 48 tūkst. eurų, o didžiausią 102,42 kv. m – už 90 tūkst. eurų. Žemiausia automobilio stovėjimo vietos kaina – 11 tūkst. eurų, o sandėliuko – 1200 eurų.

Projekto vystytojas  – UAB „Anreka“. Vis dėlto, tiek šis, tiek ir kitas – „Vilnelės namai“ – vystytojo projektai ne kartą buvo linksniuojami žiniasklaidoje kaip nekokybiškos statybos pavyzdžiai. Pastarajame projekte gyvenantys asmenys skundėsi skilinėjančiomis ir drėgstančiomis sienomis, į automobilių stovėjimo aikšteles tekančiu vandeniu ir kt.

2.  „Nok Nok Home“ – 1100 eurų už kv. m

14 gyvenamųjų namų, kurių kiekviename name suprojektuoti 4–6 butai, kvartalas vystomas Pilaitės mikrorajone, šalia Gilužio ežero. Iš pirmo žvilgsnio šie butai primena kotedžus – kiekvieno buto gyventojai turi atskirą įėjimą, nuosavą kiemelį, o viršuje negyvena jokie kaimynai. Butai išsidėstę per visus tris namo aukštus. Šiame projekte 80,63 kv. m būstą įsigysite už 86 520 tūkst. eurų kainą, neskaitant trumpalaikių nuolaidų.

Lyginant būsto pasirinkimą Pilaitėje ir miesto centre, už tą pačią kainą Pilaitėje naujakuriai gali įsigyti erdvesnius namus. Neretai tai tampa šeimų pasirinkimu, kurioms svarbu turėti daugiau ploto nei gyventi šalia miesto šurmulio. Vis dėlto, šioje Vilniaus miesto dalyje šiuo metu ypač intesyviai vystoma daug nekilnojamojo turto projektų. Gyvenantieji Pilaitėje neretai skundžiasi piko valandomis susidarančiomis eismo spūstimis bei infrastruktūros – mokyklų, darželių bei kt. – trūkumu.

Projekto vystytojas – „Rewo“. Kiti jų projektai – „Valakampių krantas“, „Town House“ ir kt.

3. „Eitminų namai“ – 1200 eurų už kv. m

„Eitminų namai“ – dar viena daugiabučių gyvenvietė, vystoma Pašilaičių mikrorajone. 37,01 kv. m būstui įsigyti prireiks apie 46.500 eurų, tuo tarpu 70,60 kv. m – nuo 72.500 eurų.

Projekto vystytojas – UAB „Šiaulių banko turto fondas“.

4. „Freiheit lofts“ – 1200 eurų už kv. m

Šis beveik 200 loftų projektas vystomas Savanorių g. 291. Buvęs Vilniaus mėsos kombinato konditerijos cechas yra rekonstruojamas į 11-94 kv. m loftus. Vidutinį 47 kv. m loftą bus galima įsigyti už 40 tūkst. eurų. Kaip skelbia vystytojo atstovai, ieškantys erdvesnių plotų galės apjungti keletą skirtingų loftų.

Vis dėlto, rekonstruojamas projektas vystomas industrinėje Vilniaus miesto dalyje. Be to, dalies šių patalpų paskirtis – kūrybinės dirbtuvės. Planuojantys įsigyti šios paskirties patalpas turėtų atidžiai pasidomėti visais finansavimo, mokesčių ar pan. klausimais.

Projekto vystytojas –„Baltic Asset Management“, kurios vieni iš ankstesnių projektų –  „ID loft“, „Vytenio loftai“ ir kt.

5. „Ramunės“ – 1242 eurų už kv. m

Kalno g. 97, Dvarčionyse pastatytas projektas – tai  kelių korpusų gyvenamieji 4 aukštų namai su vidiniu kiemu, kuriuose iš viso – 55 butai. Norint įsigyti vieną iš 34–74 kv. m būstų, gali tekti skirti 49–93 tūkst. eurų.

Kotedžai ir namai

6. „Lakštingalų namai“ – 970 eurų už kv. m

Ši 14 namų vieningos architektūros, uždara gyvenvietė vystoma Vilniuje, Kairėnuose.  Naujakuriai galės rinktis iš  100–110 kv. m namų bei  8–14 arų sklypų.

7. „Antakalnio šilas“ – 990 eurų už kv. m

8 A energinės klasės namų projektas vystomas Pylimėlių gatvėje. Šiuose sublokuotuose namuose naujakuriai gali rinktis iš dviejų tipų kotedžų – 100 bei 134 kv. m. Norint įsigyti vieną iš šiuo metu likusių mažiausių  kotedžų, prireiks 129 500 eurų. Per du šio kotedžo aukštus yra išplanuoti 4 kambariai, o šalia pastato – kiemelis.

8. „Naujosios Vilnios perlas“ – 1000 eurų už kv. m

Šioje Naujoje Vilnioje, Sodžiaus gatvėje kylančioje gyvenvietėje suprojektuoti atskiri 80–90 kv. m ploto gyvenamieji namai su iki 50 kv. m siekiančiomis terasomis. Šalia namų bus privačiam naudojimui skirta ~220 kv. m erdvė. Kiekviename iš namų suprojektuoti 3–5 kambariai. Naujakuriams pageidaujant gali būti įrengta nedidelė palėpė. Norint įsigyti būstą šiame projekte prireiks 80–90 tūkts. eurų.

9. „Baltai“ – 1065 eurų už kv. m

Lentvaryje vystoma gyvenvietė – tai kelių šimtų individualių namų projektas,  primenantis atskirą miestelį. 19 km. nuo Vilniaus  centro nutolusiame kvartale bus statomi ne tik namai, bet ir reikalinga infrastruktūra:  kogeneracinė jėgainė, bendruomenės centras, darželis,  teniso ir futbolo aikštynai, išasfaltuotos gatvės ir kt.

Rinktis galima iš 77–159 kv. m būsų, kurių kainos svyruoja nuo 83 iki 170 tūkst. eurų. Svarbu pasidomėti apdailos tipu: vystytojas siūlo bazinės, dalinės ir „iki rakto“ apdailos pasirinkimus.

10. „Vakarinė alėja“ – 1113 eurų už kv. m

Piliavos g., Pilaitėje pastatyta 21 A energinės klasės kotedžo gyvenvietė.  Funkcionaliai išplanuotuose 80 kv. m kotedžuose numatyti 4 kambariai, o šalia namų – individualios terasos. Gyventojų patogumui,  projekto teritorija  aptverta, o viduje sutvarkytas gerbūvis: šaligatviai, apšvietimas ir kt.

80 kv. m kotedžą šiame projekte galima įsigyti už 95 tūkst. eurų.

Apie Autorių

Komentuokite

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.